Hizmetlerimiz

Geri Dön

Yangın Sonrası Temizlik İstanbul Temizlik Şirketleri


Ev ya da iş yerlerimizde bazen beklenmedik kazalar ve bunun sonucunda büyük hasarlar meydana gelebilir. Hemen hemen hepimizin korktuğu kazaların başında gelen kaza yangındır. Maddi hasarların yanında manevi hasarlara sebep olan yangınların söndürülme işlemi yapıldıktan sonra ortamın temizlenilmesi ve yeniden yaşam alanı haline getirilmesi sağlanmalıdır.

Küçük hasarlı yangınlarda temizlik işlemini gerçekleştirmek kolaydır. Meydana gelen yangından sonra ilk yapılması gereken ağır koku ve izlere sebep olan is lekelerinden kurtulmaktır. Bu izlerin giderilmesi ve is kokusunun eşyalardan giderilmesi için profesyonel olan İstanbul Temizlik Şirketleri Yüzdeyüz Temizlik ekiplerle çalışmak yangın sonrası temizliğinde yapılacak en doğru harekettir.

Yangın sonrasında temizlik, kaba temizlik ve ince temizlik işlemi olarak ikiye ayrılmaktadır. Öncelikle kaba pislik uzaklaştırıldıktan sonra boya- badana ustası, ve tadilat işleri yapılmalı, daha sonrasında halı koltuk yıkama, yatak yıkama ve genel temizlik hizmeti veren İstanbul Temizlik Şirketleri çağırılmalıdır. İstanbul Temizlik Şirketleri ile çalışmanın sebebi, yangın sonrasında meydana gelen iz ve kirlerin temizlenmesi için normal temizlik malzemeleriyle istenilen sonuçlara ulaşılamayacak olmasıdır.

Yangın sonrası yapılacak temizlikte bazı işlemlerin uygulanmasından kaçınılmalıdır. Yapılmaması gereken işlemler: Yangın alanına profesyonel  İstanbul temizlik ekibi gelmeden müdahale etmemek, ıslak temizleme yapmamak. Herhangi bir yeri, bez ve standart temizlik malzemesi ile temizlemeye çalışmamak. Duvar, tavan ve yerleri elektrik süpürgesi ile vakumlama yapmamak. Eğer bu işlemler gerçekleştirilse mekândaki is lekesi ve yangın kokusu kalıcı olarak yerleşecektir.