Hizmetlerimiz

Geri Dön

Koltuk Yıkama İstanbul Temizlik Şirketleri


Koltuk Yıkama

Üzerlerinde oturup misafirlerimizle keyifli sohbetler ettiğimiz, uzanarak dinlendiğimiz, uyuduğumuz, filmler izlediğimiz, istirahat ettiğimiz koltuklarımız acaba ne kadar temizler?

Bizlerin çıplak gözle bakarak koltuklarımızda görebileceğimiz şeyler çok sınırlıdır. Örneğin bunlar ancak lekeler olabilir. Fakat koltuklarımızda gözlerimizle çıplak olarak göremediğimiz onlarca mite, akar, bakteri vb. mikroskobik canlılar da yaşamaktadırlar. Bu canlılar hiç şüphesiz ki sağlığımızı tehdit edebilirler. Bu tehditlerden korunmak için ıslak bir bezle koltuklarımızı silmemiz hiç yeterli olmayacaktır. Bu ancak belirttiğimiz gibi gözlerimizle görebileceğimiz basit yiyecek ve içecek kaynaklı lekelerin yok olmasına bir nebze çözüm olacaktır. Bilhassa solunum yolu hastalıklarından muzdarip olanlar için yaşadıkları ortamın hijyenik olması yaşam kalitelerinin devamı açısından mutlaka sağlanması gereken bir husustur. Ayrıca yaşlılar ve çocuklar için de evlerimizin vazgeçilmezi ve en çok kullandığımız mobilyalarımızın başında gelen koltuklarımızın temizliği çok önemlidir. Yukarıda saydığımız zararlı mikroskobik canlılar yalnızca soluduğumuz hava yoluyla bizlere zarar vermezler. Ayrıca derimizde kaşıntı oluşturarak alerjik bir takım sıkıntılarla karşı karşıya kalmamıza da neden olabilirler.

Üzerinde durmadan geçmememiz gereken bir diğer önemli konu ise evlerimizde evcil hayvan besliyorsak, özellikle kediler koltuklarda uyumayı çok severler, koltuk temizliğine iki katı daha fazla önem vermemiz gerekecektir. Çünkü kedi dostlarımız sık sık tüy dökerler. Döktükleri bu tüyler koltuklarımıza öylesine yapışırlar ki bir bezle bunları oradan söküp almak pek de mümkün olmaz. Bunun yanı sıra kumlarını patileriyle sık sık karıştırdıkları için de bazen pençelerinin arasında istenmeyen bir takım maddeleri de odalarımıza, koltuklarımıza, halılarımıza vs taşıyabilirler. Kedi dostlarımız çok temiz canlılar olmasına rağmen bu durumları da göz ardı etmemek faydalı olacaktır. Köpek dostlarımızı da unutmamak gerekir. Bu sevimli dostlarımızın da özellikle uyurlarken salyalarını akıtmak gibi bir huyları vardır. Bu gibi durumlarda da koltuklarımızın bir uzman ekip tarafından temizlenmesinin önemi artmaktadır. Ayrıca bizlerin amatör olarak kendi çabalarımızla yapacağı temizlik uygulamaları onca para ödeyerek aldığımız koltuklarımızın deforme olmasına da sebebiyet verebilir. Örneğin yanlış bir temizlik malzemesi ile koltuğu silmemiz hem onun yapısını bozup renginin atmasına veya lekelerin, beneklerin oluşmasına sebebiyet vereceği gibi hem de sağlığımızı bozacak bir takım durumların oluşmasına da yol açabilir.

Hiç bu gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak için en iyisi işi uzmanına bırakın. Bizi yani İstanbul Temizlik Şirketleri ni aramanız yeterlidir. Sizler için koltuk yıkama hizmetimizi en kaliteli şekilde sağlayacağımızdan şüpheniz olmasın.