Hizmetlerimiz

Geri Dön

İnşaat Sonrası Temizlik İstanbul Temizlik Şirketleri


İnşaat Sonrası Temizlik

 

Yeni bir ev ya da iş yerinin inşa edilmesi, mevcuttaki alanın içerisinde değişikliklerin yapılmasının sonrasında ortaya çıkan pislikler pek çok insanı temizlik aşamasında çok ciddi anlamda zorlamaktadır. Çünkü inşaatın yapıldığı alanlarda çimento, boya gibi kalıntıların temizlenmesi oldukça zahmetlidir. Bunların temizlenmeye çalışılmasının sonrasında ise bulunulan alanda kalan artıklar ya da zemin, duvar ve camların zarar görmesi gibi durumlar pek çok kişinin nasıl bir şekilde temizlik yapması gerektiğine karar verememesine neden oluyor. Eskiden yapılacak bu işlemleri kişiler kendi kendilerine yapması gerekmekteydi. Şimdilerde ise insanlar çok daha şanslılar. Bizler İstanbul Temizlik Şirketleri olarak Yüzdeyüz Temizlik, en zor olarak görülen inşaat sonrası temizlik işlemlerini oldukça kolay bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

 

Bu tarz alanlarda inşaat sonrası temizlik doğru bir şekilde yapılmazsa, oluşan kirlilik çok daha geniş yüzeylere yayılacak ve temizlenmesi de oldukça zor bir hale gelecektir. Dolayısıyla yapmanız gereken şey bu konuda uzman olan kişiler ile iletişime geçmek ve temizliği onların yapmasına izin vermek olmalı. Eğer ki evin bir kısmında inşaat yapılmışsa ve bu alanın temizlenmesi gerekiyorsa, öncelikli olarak mobilyalar bulunulan alandan çıkartılır. Çünkü bu eşyalar temizlik esnasında zorlanılmasına neden olacaktır. Eşyaların çıkartılmasının sonrasında ise ortamda bulunan kaba kirlerin süpürülmesine başlanır. Bu süpürme işlemi yapılırken dikkat edilen şey ise zemin olacaktır. Bazı zemin türlerinde kaba kirlerin zemine çok daha fazla zarar vermesini engellemek adına özel ürünler kullanılabilmektedir.

 

Kaba kirlerin süpürülmesinin sonrasında ise artık detaylı inşaat sonrası temizlik işlemine başlanacaktır. Çimento, boya ya da vernik gibi kalıntıların temizlenmesi için bu konu ile alakalı özel olarak üretilen ürünler kullanılmalı. Çünkü bu ürünler, temizliğin yapılmış olduğu alanın zarar görmesine ya da aşınmasına neden olacak materyalleri içermeyecektir. Camların, kapıların ve zeminin temizlenmesinin öncesinde eğer ki varsa dolap ya da taşınamayacak alanların üzerilerinde yer alan kaba kirlerin temizlenmesi gerekecektir. Burada varsa mobilyaların üzeri genel olarak nemli bezler ile temizlenecektir. Ancak bunların üzerilerinde lekeler bulunuyorsa, mobilyalara özel olarak hazırlanmış leke gidericiler kullanılacak, sonrasında da nemli ya da kuru bezle son bir kere bakım yapılacaktır.

 

Fayans yüzeyler için inşaat sonrası temizlik yapılırken yalnızca geniş yüzeylerin temizlik işlemleri yapılmaz. Bununla birlikte fayansların arasında bulunan kirler de özel olarak temizlenmelidir. Zeminde parkeler bulunuyorsa gerekli görüldüğü durumlarda parkelere cila işlemi yapılmalıdır. Kapı ve pencere doğramalarında eğer ki varsa plastik koruyucu bantların dikkatli olarak çıkartılması gerekir. Bunun için kimi zaman yalnızca suyun kullanılması yeterli olurken kimi zaman devreye özel solüsyonlar da girebilmektedir. Birçok kişi inşaat sonrasında ince temizliğe yeterli oranda özen göstermiyorlar. Böyle olunca da dışarıdan bakıldığı zaman temiz görünen alanlara eşyalara yerleştirildikten sonra olmadık yerlerden kirler çıkabiliyor.

 

Böylesi durumların meydana gelmesini engellemek adına inşaat sonrası temizlik işlemini yaptıracağınız firmaya çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Islak bir şekilde yapılacak temizleme işleminin sonrasında tüm alanlar kurutulacak ve eşyaların yerleştirilmesine hazır hale getirilecektir. İnsanlar temizlik işlemi öncesinde yapılan görüşmede istediklerini ayrıntılı olarak belirtebilecektir. Kimi zaman yalnızca temizlik yeterli olurken kimi zaman kişiler temizlik işleminin sonrasında eşyaların bu alana yerleştirilmesini isteyebilirler. Böylesi durumlarda ise dolapların montajı, eşyaların üzerindeki kir ve pisliklerin temizlenmesi gibi işlemler de yapılacaktır. Normal zamanlarda oldukça zor ve uzun sürede gerçekleştirilebilecek olan temizlik işlemleri, profesyonel kişiler sayesinde tahmin edilenden de kısa bir zamanda ve her türlü ayrıntıya dikkat edilerek gerçekleştirecek ve kişiler inşaat sonrasında temizlik için ne yapması gerektiğini düşünmek zorunda kalmayacaktır.