Hizmetlerimiz

Geri Dön

Hijyenik Ev Temizliği istanbul temizlik şirketleriHijyenik Ev Temizliği İstanbul temizlik şirketi Nasıl Yapılır?

Ev temizliği üstünkörü yapılmayacak şekilde önemsenmesi gereken bir iş olmalıdır. İstanbul Temizlik Şirketleri Ev temizliğinde hijyen, olmazsa olmazdır. Çünkü ev temizliği sırasında hijyen sağlanamazsa evde yaşayan canlıların sağlıkları tehlikeye atılmış olur. Özellikle çocuklar ve yaşlılar için bu durum daha tehlikelidir.

Ev, insanoğlunun yalnızca barınmak ve korunmak için girdiği bir yer değil, aynı zamanda sağlıklı kalabilmek için sığındığı bir ortamdır. Çok eski çağlarda dış koşullarda, sağlıksız ortamlarda yaşayan insanlar birçok hastalığa karşı korunmasız kalmışken, bugün hijyenik bir şekilde evlerinde yaşayan insanlar bu sağlıksız ortamlardan İstanbul Temizlik Şirketi sayesinde kurtulabilmektedir. Elbette evler kendi başlarına sağlıklı ve hijyenik olmazlar. Evde hijyenik bir ortamın sağlanabilmesi için evin düzgün ve düzenli bir şekilde temizlenmesi, yalnızca temizlenmesi değil, hijyenik ortamın da aynı zamanda sağlanabilmesi gerekmektedir.

Evde hijyenik bir temizliğe başlamadan önce ilk yapılması gereken şey evin iyice havalandırılmasıdır. Evi havalandırmak evde gün boyu birikmiş olan nemin dışarı çıkmasını sağlar. Aynı şekilde ev kuruysa da, dışarıda nemin içeriye girmesini sağlar. Böylece dışarı ile içeri arasında belli bir nem dengesi yakalanmış olunur. Bir evin nem dengesi normal değerlerde değilse (nem için sağlıklı normal değerler 40/50 civarıdır.) evde yaşayanlarda birçok hastalık görülebilir. Özellikle kuruysa üst solunum yolları hastalıkları görülmesi muhtemeldir. Nem fazlaysa da romatizmal hastalıklar baş gösterebilir.

Elbette ev havalandırmasının bir başka amacı da kötü kokulardan arınmaktır. (Kötü kokulardan tam olarak arınmak için kokunun kaynağına gitmek gerekir)

önünde bulundurulmalı ve buna göre yıkama işlemi gerçekleştirilmelidir.

 

Mutfak ve banyo bakteri üremesine en elverişli ortamlardır. Bu nedenle hijyenik bir ev yaratmak için bu ortamların dikkatli ve özenli bir şekilde yani İstanbul Temizlik Şirketi tarafından temizlenmesi gerekir. Bu ortamlardaki ıslaklığın mümkün olduğunca giderilmesi ve mutlaka dezenfektanlarla silinmesi lazımdır. Bu ortamlarda yalnızca kullanım yerleri değil; kapılar, pencereler ve fayanslar da temizlenmelidir. Unutmayın bakteriler gözle görülmeyen küçük canlılardır ve hemen hemen uygun buldukları her ortamda üreyebilirler.

Mutfak gereçlerinin konulduğu raflar ve dolapların içlerinin de temizlenmesi gerekir. Aynı zamanda, uzun süredir kullanılmayan bir mutfak gereci kullanım için dışarı çıkarıldığında onun da mutlaka silinmesi ve hatta yıkanması önerilir. Uzun süreler toz birikmesi ve bakteri üremesi için uygun ortam yaratır.

Evde, silinmesi pek sık yapılmayan kapı kolları, elektrik anahtarı ya da sandalyeler de belli aralıklarla silinmelidir ki, bakterilerin üremesi için uygun olmayan koşullar yaratılabilsin. Yine aynı şekilde buzdolabı yiyeceklerimizi barındıran önemli bir yer olduğu için mutlaka hijyenik temizlikten geçmelidir. Özellikle kulbu, ön yuzu ve kesinlikle içi sık sık temizlenmelidir. Son teknoloji buzdolapları her ne kadar bakteri üremesine izin vermeyecek şekilde üretilseler de, siz yine de belli aralıklarla temizlik şirketi tarafından temizliğinizi yaptırın.

Halıların da yüksek toz tutma ve mikroorganizma barındırma kapasitesi unutulmamalıdır. Özellikle evde küçük çocuklar varsa halı yıkama ya normalden daha özen gösterilmesinde fayda var. İster kendiniz yapın isterseniz de bir temizlik şirketi çağrın, halılarınızı mutlaka düzenli aralıklarla silmelisiniz. Aynı şekilde nevresim, çarşaf ve yastık kılıfları da haftalık olarak değiştirilmelidir.

 

Son olarak evde hijyen sağlanırken fazla miktarda kimyasal kullanılmamalı, genel olarak sağlık için tehlike teşkil etmeten ürünler seçilmelidir.

Biz profesyonel bir temizlik şirketi olarak ev temizliği, dış cephe cam temizliği, inşaat sonrası temizlik, halı yıkama ve cam silme işlemlerini eksiksiz ve uygun fiyata yapmaktayız.